4 شهریور

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

شنیدن غزل با صدای دکتر موسوی گرمارودی

آواز دلنشین و خاطره انگیز این غزل با صدای استاد شجریان

*******

خلاصه ی جلسه

جلسه با بیان خلاصه ای از جلسه ی قبل در شرح وجوه عظمت حافظ آغاز شد و در این جلسه برخی دیگر از ویژگی های شعر حافظ بیان شد. از انتخاب بهترین مضامین و بیان آن ها به صورتی جدید و در قالبی نو و زیبا تا زبان پر درد حافظ، آنجا که حافظ حرف های نگفته ی ما ایرانیان را بازگو می کند. استاد هاتفی از عصاره گویی حافظ و استفاده حافظ از مضامین اجتماعی، عرفانی و حکمی در غزل مطالبی بیان کردند. در ادامه به شرح غزل زیبای حافظی پرداختند و به آرایه های ادبی غزل به خصوص ایهام اشاره کردند و استادی به تمام معنای حافظ در استفاده از ایهام را شرح دادند.

استاد هاتفی همچنین از ویژگی های برجسته ی زبان فارسی به عنوان یکی از مهمترین زبان های دنیا مطالبی را بیان کردند و اهمیت حفظ و کاربر صحیح زبان در گفتار و نوشتار را متذکر شدند. همچنین در این راستا ریشه ی بعضی از کلمات این غزل را نیز تشریح کردند.

در ادامه دو تن از شاعران عزیز شعر خواندند که در ادامه مطلب شما عزیزان می توانید مشروح جلسه به همراه فایل صوتی کامل جلسه و گزارش تصویری را مشاهده فرمائید.

نویسنده : بازدید : 28 تاريخ : جمعه 12 شهريور 1395 ساعت: 0:16
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123